Těsnění oken
zamezí ztrátám tepla

Těsnění dřevěných oken a dveří zabraňuje nadměrné výměně vzduchu, tedy zbytečným ztrátám tepla. Kromě úspory tepla zamezuje také prostupu prachu, smogu i hluku do místnosti. Okna dokážeme také fyzicky opravit – upravíme výšky, hnutá okna i okna, která se otevírají jedině za strašlivého škrábání a supění. Díky poctivé práci vaše okna prokouknou a když je budete pravidelně natírat, nemusí na ně žádný řemeslník sáhnout řadu let. Zatěsněním omezíme pocení skel – to omezí oprýskání barvy, plesnivění a trouchnivění dřevěného rámu okna.

Vyfrézujeme drážku a zatlačíme do ní správně velké těsnění

Do dřevěného okna nebo jeho rámu vyfrézujeme drážku, do které zatlačíme těsnění kruhového průřezu o velikosti 4 – 12mm průměru. Silikonové těsnění je kruhová hadička, která má po celé délce výstupky ve tvaru „stromečku“. Vybereme správnou barvu a průměr podle vašich oken a pomocí speciálního přípravku ho instalujeme do vyfrézované drážky. Při zavření okna se pak těsnění zmáčkne, okopíruje povrch protilehlé části a dojde k dokonalému utěsnění těchto spár. Podobně postupujeme i v případě těsnění dveří a doporučujeme těsnit také prahy.

30 % úspora vytápění

Zkoušky úniku tepla okenními spárami u různých druhů těsnění jednoznačně ukazují, že silikonové spáry mají nejlepší výsledky. Zkoušky byly prováděny na 1 metr délky během 216 dnů topné sezony.

  • Neutěsněné okno … 48,50 kWh
  • Kovotěs………………… 13,96 kWh
  • Molitan………………..…10,60kWh
  • Silikon………………..….. 0,78 kWh

Těsnit okna nebo vyměnit

Cena těsnění je oproti koupi nových oken třetinová. Pokud se navíc rozhodnete pro některou z levnějších variant moderních oken, může s sebou přinést spoustu problémů s vlhkostí i plísněmi. Zatěsněním uvedeneme vaše okna nebo dveře do optimálního stavu a za jeden den naší práce ušetříte  až  30 % nákladů na vytápění. Starší dobře utěsněná okna navíc vydrží při dobrém zacházení bez dalších úprav až řadu let. Pak je můžete nechat znovu zkontrolovat a opravit drobné nedostatky.

Proč si nás vybrat?

  • Montáži těsnění se věnujeme spoustu let, proto vám okna nejen zatěsníme, ale uvedeme do optimálního stavu.
  • Pracujeme rychle a efektivně, proto můžeme nabídnout rozumné ceny.
  • Naše práce je odborně a pečlivě provedená. Máme 0 reklamací.
  • Pracujeme ve východních Čechách, ale za velkými zakázkami se vydáváme i za hranice regionu.
  • Pracujeme i o víkendech